Як вибрати найкращий роутер?

Share
Як вибрати найкращий роутер?

Роутер — це мережевий пристрій, який надсилає та приймає пакети даних між мережами або підмережами з комутацією пакетів. Він вивчає призначену IP-адресу одержувача пакетних даних і використовує таблиці переадресації та ядра для визначення найкращого способу передачі. Для того, щоб забезпечити передачу, роутери використовують модем, наприклад, оптоволоконний, кабельний або DSL-модем.

Для того, щоб вибрати найкращий роутер, вам слід відвідати інтернет магазин Мобітек і скористатися порадами, наведеними нижче.

Сумісність з інтернет-планом

На відміну від кабельних модемів, роутери не обов’язково повинні бути сумісними з вашим інтернет-провайдером. Однак ви повинні переконатися, що пристрій маршрутизації, який ви отримуєте, здатний обробляти швидкість Інтернету, на яку ви підписалися. Наприклад, якщо у вас гігабітний інтернет-план і ви отримуєте найкращий роутер зі швидкістю 300 Мбіт/с, то незалежно від того, наскільки хорошим є пристрій, ви ніколи не отримаєте гігабітну швидкість, на яку ви підписані.

Швидкісна ємність та призначення

Швидкість роутера варіюється від 300 Мбіт/с до 14 Гбіт/с, залежно від функцій, якими він може похвалитися. Чим вища вихідна швидкість, тим більше завдань ви можете покласти на нього, наприклад, ігри, потокове відео HD+ та відеоконференції. Але за все треба платити, тому приймайте рішення з розумом і не інвестуйте в більшу швидкість, якщо вона вам не потрібна.

Стандарт Wi-Fi

Стандарти бездротового зв’язку Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 і Wi-Fi 6E — це те, що ви отримуєте в більшості доступних в даний час роутерів. Однак зараз доступний WiFi 7, і незабаром з’явиться багато роутерів WiFi 7 (але вони можуть бути дорогими). Чим вищий стандарт, тим більш перспективною є система, і тим більшу продуктивність і швидкість вона забезпечує.

Бездротове покриття

Радіус дії в основному залежить від кількості антен. Mesh-системи — це маршрутизатори з винятковим покриттям і можуть досягати 740 квадратних метрів, в той час як багато традиційних роутерів мають пристойне покриття близько 230-280 квадратних метрів. Виміряйте площу простору, який вам потрібно покрити, і виберіть ту модель, яка вам найбільше підходить.

Частотні діапазони та канали

Більшість роутерів мають діапазони 2,4 ГГц і 5 ГГц, деякі з них мають додатковий діапазон 5 ГГц, в той час як останні моделі мають новий діапазон 6 ГГц. Чим більше діапазонів, тим більше каналів і тим більшу швидкість ви отримаєте. Визначте кількість перешкод у вашому будинку. Чим більше перешкод, тим більше діапазонів або частот потрібно.

Налаштування портів

Порти Ethernet і USB — це те, що ви бачите в більшості роутерів. Порти Ethernet надають можливість використовувати найшвидші швидкості на клієнтських пристроях, і найменше, що вам знадобиться — це 3. Крім того, у багатьох роутерів є порт USB, який дозволяє передавати більш швидкі дані на флеш-накопичувачі або принтери, тому перевірте його наявність, якщо це необхідно.

Функції безпеки

Основні функції безпеки в роутері включають шифрування WPA2/WPA3 і VPN-сервери, які є мінімальними для будь-яких налаштувань. Деякі роутери пропонують розширені функції безпеки преміум-класу, тому шукайте їх, якщо вам потрібна додаткова безпека.

Вам также понравится...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

CAPTCHA