Українцям, які планують працювати, виїжджати на ПМП, навчатися, проходити медичне лікування тощо часто потрібна довідка про несудимість з МВС (Поліції) в Україні. Що потрібно для її оформлення, коли саме вона потрібна, та в яких ситуаціях вона не допоможе виїхати з України, читайте далі.
Що потрібно для замовлення довідки про несудимість
Все просто — звернутися до перевіреного бюро перекладів, проконсультуватися та надати документи, потрібні для оформлення довідки. Це швидше, ніж звертатися до підрозділу МВС. Також вам не доведеться чекати в чергах і дасть гарантію, що довідка буде надана вчасно, максимально швидко.
- копії всіх сторінок паспорта з даними;
- копія документа, що засвідчує зміну прізвища чи імені (якщо була);
- копія паспорта з перекладом (для нерезидентів України).
Звісно, всі ці документи мають бути дійсні та легальні, правильно оформлені і без помилок.
В умовах воєнного стану терміново замовити довідку про несудимість проблематично. Але професійні перекладацькі бюро прикладають максимум зусиль, щоб процедура пройшла дійсно швидко. Звісно, звернення до перекладацького бюро — найкращий варіант, ніж похід у підрозділ МВС, де терміново такі документи аж ніяк не оформлюють (і навіть не прикладають до цього зусиль).
Авторитетні бюро перекладів пропонують низку важливих послуг, які в 90% випадках знадобляться при замовленні довідки про несудимість для виїзду за кордон. Тому в одному місці можна зразу отримати і довідку, і термінові переклади документів, проставлення апостиля, консульську легалізацію, нотаріальне завірення перекладів документів.
Що потрібно пам’ятати щодо довідки про несудимість
Цей документ є офіційним та видається відповідною держструктурою (Міністерством Внутрішніх Справ України). Він необхідний, щоб підтвердити, що людина не:
- мала кримінальної та інших відповідальності;
- розшукується в Україні;
- мала судимості за вчинення злочинних діянь.
Особа, яка зробила запит, може оформити довідку про несудимість незалежно від місця перебування. Довідку оформляють на відповідному бланку з певними ступенями захисту від фальшування.
З серпня 2012 року ці офіційні документи стали оформлятися за оновленою формою. Так, заповнюється довідка про відсутність судимості на простому білому аркуші формату А5. Не вказується установа/організація, куди папір надаватиметься. Обов’язково довідка має номер документа, серію, особливий захист від фальсифікації.
- Для виїзду за межі України. вони включають апостиль та, за необхідності, переклад документа, завірений нотаріусом.
- Для використання на території України. Легалізація не потрібна, документ можна відразу подавати у необхідний орган.
Також довідки відрізняються за строками дії. Для виїзду за кордон вони будуть дійсні 90 днів, для користування в межах України — протягом 30 днів.
Для отримання довідки про несудимість потрібно звернутися до регіонального підрозділу МВС України. Саме в цьому органі підтверджують або спростовують судимість у конкретної особи.
У яких випадках потрібна довідка про несудимість
Документ потрібен при оформленні:
- громадянства іншої країни;
- документів на працевлаштування в іншій країні;
- в деяких країнах для отримання дозволу на проживання (чи продовження строку його дії);
- візи до іноземної держави;
- документів на опікунство, усиновлення, відкриття дитячого будинку сімейного типу;
- багатьох інших документів, які можуть знадобитися для легального перебування та проживання на території іншої країни.
У яких випадках довідка про несудимість не допоможе при виїзді за кордон
Є перелік ситуацій, які обмежують українців в рамках права перетину кордону. Шукати актуальну інформацію про них потрібно у Законі України № 3857 від 21 січня 1994 року «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України».
На момент написання цього матеріалу українець не має права виїжджати за межі України, якщо щодо нього в рамках кримінального чи іншого провадження застосовано запобіжний захід у вигляді заборони покидати Україну. Тобто до моменту закінчення провадження чи скасування обмеження виїхати не вийде.
Також людину не випустять закордон, якщо вона знаходиться у розшуку або ухиляється від конкретних зобов’язань, які були покладені на неї судом. Логічно, що перетнути кордон не вийде, якщо людина перебуває під адміністративним наглядом поліції. До моменту скасування цих обмежень у законному порядку громадянина України просто не пропустять через КПП на кордоні.