7 міфів про професію моряка

Share
7 міфів про професію моряка

Величезна кількість людей у всьому світі глибоко помиляються по відношенню до професії моряка. Вони впевнені, що якщо документи моряка отримані, тоді чекає безбідне життя, повне подорожей. Саме з цієї причини професія «моряк торговельного флоту» оповита різними міфами, які не мають нічого спільного з реальністю. Розглянемо основні із них.

Міф №1: моряки заробляють багато грошей

Це найбільш поширена помилка, яка дезінформує людину. Справді, низькою зарплату моряка назвати не можна. Але не менше заробляють та інші професії на березі. Щоправда полягає лише в тому, що навіть за першого рейсу моряк отримує вищу зарплату, ніж отримують інші фахівці на початку кар’єри.

Але також не варто забувати про те, що перебування далеко від дому, важка праця на борту судна і багато інших труднощів чекають на моряка перед отриманням цих грошей.

Міф №2: моряки багато п’ють на борту

Швидше за все, той, хто придумав цей міф, просто надивився на піратів, які постійно вживали ром. Не варто думати про те, що моряки мають нескінченні запаси алкоголю. І не варто забувати, що на борту офіцери можуть провести позаплановий тест на наявність алкоголю в крові.

Більшість судновласників ведуть сувору політику проти алкоголю. Враховуючи, що будь-яка помилка під дією алкоголю може коштувати дуже дорого і поставити під загрозу життя всіх членів екіпажу. А це означає, що судно – це зона без алкоголю.

Міф №3: у кожному порту моряків чекають дівчата легкої поведінки

Вже минули ті часи, коли в портах жінки легкої поведінки чекали на моряків у порту. З’явилися правила техніки безпеки. Звичайно, не можна заперечувати наявність кохання за гроші на березі, але цими послугами також користуються люди, які не мають нічого спільного з професією моряка. І хто як не моряк розуміє справжню цінність стосунків. Час без близьких лише зміцнює відносини, а не послаблює зв’язок.

Міф №4: у всіх моряків є морська хвороба

Саме про те чи укачує людину в рейсі – це найчастіше питання. Насправді морська хвороба має суб’єктивний характер, тому торкається далеко не кожної людини. До того ж найчастіше ця неприємність проходить після першого рейсу, коли організм адаптується до постійної хитавиці.

Міф №5: всі моряки стикалися з піратами

Багато хто з тих, хто хотів би спробувати себе в ролі моряка, переживають про те, що на них нападуть пірати. Особливо зміцнює цю думку наявність великої кількості піратів біля бегерів Сомалі. Але слід розуміти, що вони знаходяться далеко не на всіх водоймах, а виключно у певних регіонах. І навіть у тих регіонах немає гарантії, що пірати нападуть. На суднах є спеціальні заходи щодо забезпечення безпеки та захисту, тому проти сучасного судна у піратів немає шансів.

Міф №6: моряки можуть вивчати нові країни

Багато хто помиляється в тому, що моряки торгового флоту – це безтурботні мандрівники. Але насправді все відбувається максимально швидко – розвантаження та навантаження відбувається стрімко та ефективно, тому для сходу на берег фактично не залишається часу.

Іноді великотоннажні судна навіть заходять у порт, а перебувають поза акваторією. Тільки при роботі на балкерах можна перебувати в порту протягом декількох днів. І після напруженого перебування в морі кілька місяців навряд чи залишається бажання на подорожі.

Міф №7: для морської професії не потрібна освіта

Деякі впевнені, що у моряки беруть лише неосвічених людей. На практиці все інакше – навіть рядові члени екіпажу мають бути добре поінформовані, утворені та підковані не тільки в теорії, а й на практиці. І недостатньо здобути середню чи вищу освіту, потрібно постійно проходити різні курси та підвищувати кваліфікацію.

І це основні міфи, якими огорнута професія. Якщо ви хочете стати членом екіпажу, отримуйте освіту, оформляйте документи, візу моряка та сміливо вирушайте в рейс. Більшість міфів не мають нічого спільного з реальністю, а просто здогади людей, які далекі від цієї професії.

Вам также понравится...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

CAPTCHA