Операція з видалення поліпа матки
Поліп ендометрію – доброякісне новоутворення, яке з’являється за рахунок розростання слизової оболонки матки. Інший вид пухлиноподібних утворень, поліп шийки матки, росте зі стінки цервікального каналу в його просвіт і має ніжку (широку основу).
Поліпи в порожнині та шийці матки можуть бути одиничними та множинними. Причинами виникнення поліповидних утворень ендометрію найчастіше є хронічні запальні захворювання матки та гіперплазія (розростання ендометрію) на фоні гормональних порушень. Лікування таких новоутворень можливе лише хірургічним шляхом.
Види операцій
Існує два основні види операцій з видалення утворення:
Основний метод видалення поліпів: роздільне діагностичне вишкрібання під візуальним контролем (гістероскопія). Окремо вишкрібається порожнина матки (ендометрій) та шийка матки (цервікальний канал).
Гістерорезектоскопія – додатковий метод, який використовується в окремих складних випадках:
- при рецидивуючих поліпах;
- при утвореннях великих розмірів;
- при нестандартному, особливому розташуванні пухлин.
В Medical Plaza проводяться усі перелічені види операцій. Способи діагностики, програми лікування та реабілітації в нашому центрі повністю відповідають усім міжнародним стандартам якості. Відділення оснащене найсучаснішим діагностичним та хірургічним обладнанням, яке дозволяє максимально точно встановити правильний діагноз та провести необхідну операцію. Детальніше за посиланням: https://medicalplaza.ua/kyiv/gisteroskopiya-polipa-matki.
Показання до операції
Метою видалення поліпа в матці є профілактика раку ендометрію та цервікального каналу, купірування клінічних симптомів патологічних змін, таких як:
- рясні менструації;
- міжменструальні кров’яні виділення;
- контактні кров’яні виділення із статевих шляхів;
- безпліддя;
- біль унизу живота;
- рясні болі.
Операція з видалення поліпа шийки матки та ендометрію проводиться методом гістероскопії. Поодинокі поліпи на ніжці видаляються ножицями або щипцями, які вводяться через операційний канал гістероскопа. Після операції здійснюється контрольна гістероскопія з метою унеможливити ризик рецидиву. Отриманий матеріал прямує на гістологічне дослідження.
Підготовка до видалення поліпа
Підготовка до операції з видалення поліпів починається з гінекологічного огляду та низки необхідних досліджень.
Передопераційна підготовка включає:
- консультацію гінеколога;
- огляд статевих органів, піхви та шийки матки на дзеркалах;
- бімануальне дослідження;
- мазки з піхви на флору та онкоцитологію;
- УЗД органів малого тазу;
- аналізи крові та сечі (повний перелік видасть лікар на прийомі);
- кольпоскопія (обстеження за допомогою кольпоскопа — бінокуляра та освітлювального приладу).
За показаннями можуть призначити низку додаткових діагностичних процедур. За наявності алергічних реакцій пацієнтка повинна повідомити лікаря.
Забороняється:
- пити та приймати їжу з ранку та в день операції (через внутрішньовенну анестезію);
- використовувати засоби інтимної гігієни, вагінальні свічки та таблетки за тиждень до маніпуляції (крім випадків за призначенням лікаря);
- також потрібно утриматися від статевих контактів протягом трьох днів до хірургічного втручання, видалити волосся зі статевих губ та лобка.
Техніка видалення поліпа
Ендоскопічна поліектомія — метод видалення поліпів у порожнині або шийці матки методом роздільного діагностичного вишкрібання під візуальним контролем (гістероскопія) або гістерорезектоскопія.
Основний інструмент візуального контролю – гістероскоп. Це трубка, оснащена мініатюрною відеокамерою, підсвічуванням, оптико-волоконною технікою, що передає зображення на встановлений в операційній монітор. Це дозволяє бачити порожнину матки та проводити процедуру точніше. Через порожню частину трубки вводять медичні інструменти видалення поліпа.
Оперативне втручання складається з кількох етапів:
- Шийку матки захоплюють та фіксують кульовими щипцями.
- Цервікальний канал розширюють металевими стрижнями.
- Для розширення оперативного поля порожнину матки заповнюють газом чи рідиною.
- Маніпуляторами захоплюють ніжку поліпа, відкручують чи зрізають.
- Вишкрібають і видаляють патологічно змінений шар ендометрію.
- Видалені тканини направляють до лабораторії для гістологічного дослідження.
Тривалість маніпуляції – близько 15 хвилин. Імовірність рецидивів у вигляді втручання вкрай низька.
Після проведення операції
Залежно від причин утворення, після хірургічного втручання за показаннями призначають антибіотикотерапію, у ряді випадків – гормонотерапію. Для усунення ниючих болів внизу живота можна застосовувати знеболювальні та спазмолітичні засоби.
У післяопераційний період пацієнтці слід дотримуватись обмежень:
- відмовитися від відвідування лазні, сауни, басейну, фізіотерапевтичних та теплових процедур;
- не приймати ванну до припинення кров’янистих виділень;
- обмежити заняття спортом;
- не піднімати та не переносити предмети вагою понад 5 кг;
- не приймати препарати, здатні спричинити кровотечу;
- утримуватись від статевих контактів у період кров’янистих виділень;
- не використовувати вагінальні тампони.
Терміни цих обмежень потрібно узгодити з лікарем, тому що в залежності від обсягу оперативного втручання та способу життя пацієнтки час на відновлення може різнитися. Як правило, відновлювальний період при ендоскопічному методі лікування становить один-три дні. При вишкрібанні слизової реабілітація розтягується до півроку.
Через 10 робочих днів після операції (з отриманням результатів гістології) потрібно пройти огляд у гінеколога та зробити ультразвукову діагностику (УЗД) малого тазу, де лікар сформує план подальшого контролю.
Видалити поліп у матці ви можете в Medical Plaza, орієнтовна ціна вказана на сайті клініки. Остаточна вартість операції з видалення поліпів шийки матки та порожнини залежить від обсягу діагностики, анестезії, способу хірургічного втручання, тривалості перебування у стаціонарі. Підсумкову ціну назве лікар після визначення всіх умов медичної допомоги.
Свежие комментарии