Site icon UA NOVOSTI

Операція з видалення поліпа матки

Операція з видалення поліпа матки

Поліп ендометрію – доброякісне новоутворення, яке з’являється за рахунок розростання слизової оболонки матки. Інший вид пухлиноподібних утворень, поліп шийки матки, росте зі стінки цервікального каналу в його просвіт і має ніжку (широку основу).

Поліпи в порожнині та шийці матки можуть бути одиничними та множинними. Причинами виникнення поліповидних утворень ендометрію найчастіше є хронічні запальні захворювання матки та гіперплазія (розростання ендометрію) на фоні гормональних порушень. Лікування таких новоутворень можливе лише хірургічним шляхом.

Види операцій

Існує два основні види операцій з видалення утворення:

Основний метод видалення поліпів: роздільне діагностичне вишкрібання під візуальним контролем (гістероскопія). Окремо вишкрібається порожнина матки (ендометрій) та шийка матки (цервікальний канал).

Гістерорезектоскопія – додатковий метод, який використовується в окремих складних випадках:

В Medical Plaza проводяться  усі перелічені види операцій. Способи діагностики, програми лікування та реабілітації в нашому центрі повністю відповідають усім міжнародним стандартам якості. Відділення оснащене найсучаснішим діагностичним та хірургічним обладнанням, яке дозволяє максимально точно встановити правильний діагноз та провести необхідну операцію. Детальніше за посиланням: https://medicalplaza.ua/kyiv/gisteroskopiya-polipa-matki

Показання до операції

Метою видалення поліпа в матці є профілактика раку ендометрію та цервікального каналу, купірування клінічних симптомів патологічних змін, таких як:

Операція з видалення поліпа шийки матки та ендометрію проводиться методом гістероскопії. Поодинокі поліпи на ніжці видаляються ножицями або щипцями, які вводяться через операційний канал гістероскопа. Після операції здійснюється контрольна гістероскопія з метою унеможливити ризик рецидиву. Отриманий матеріал прямує на гістологічне дослідження.

Підготовка до видалення поліпа

Підготовка до операції з видалення поліпів починається з гінекологічного огляду та низки необхідних досліджень.

Передопераційна підготовка включає:

За показаннями можуть призначити низку додаткових діагностичних процедур. За наявності алергічних реакцій пацієнтка повинна повідомити лікаря.

Забороняється:

Техніка видалення поліпа

Ендоскопічна поліектомія — метод видалення поліпів у порожнині або шийці матки методом роздільного діагностичного вишкрібання під візуальним контролем (гістероскопія) або гістерорезектоскопія.

Основний інструмент візуального контролю – гістероскоп. Це трубка, оснащена мініатюрною відеокамерою, підсвічуванням, оптико-волоконною технікою, що передає зображення на встановлений в операційній монітор. Це дозволяє бачити порожнину матки та проводити процедуру точніше. Через порожню частину трубки вводять медичні інструменти видалення поліпа.

Оперативне втручання складається з кількох етапів:

  1. Шийку матки захоплюють та фіксують кульовими щипцями.
  2. Цервікальний канал розширюють металевими стрижнями.
  3. Для розширення оперативного поля порожнину матки заповнюють газом чи рідиною.
  4. Маніпуляторами захоплюють ніжку поліпа, відкручують чи зрізають.
  5. Вишкрібають і видаляють патологічно змінений шар ендометрію.
  6. Видалені тканини направляють до лабораторії для гістологічного дослідження.

Тривалість маніпуляції – близько 15 хвилин. Імовірність рецидивів у вигляді втручання вкрай низька.

Після проведення операції

Залежно від причин утворення, після хірургічного втручання за показаннями призначають антибіотикотерапію, у ряді випадків – гормонотерапію. Для усунення ниючих болів внизу живота можна застосовувати знеболювальні та спазмолітичні засоби.

У післяопераційний період пацієнтці слід дотримуватись обмежень:

Терміни цих обмежень потрібно узгодити з лікарем, тому що в залежності від обсягу оперативного втручання та способу життя пацієнтки час на відновлення може різнитися. Як правило, відновлювальний період при ендоскопічному методі лікування становить один-три дні. При вишкрібанні слизової реабілітація розтягується до півроку.

Через 10 робочих днів після операції (з отриманням результатів гістології) потрібно пройти огляд у гінеколога та зробити ультразвукову діагностику (УЗД) малого тазу, де лікар сформує план подальшого контролю.

Видалити поліп у матці ви можете в Medical Plaza, орієнтовна ціна вказана на сайті клініки. Остаточна вартість операції з видалення поліпів шийки матки та порожнини залежить від обсягу діагностики, анестезії, способу хірургічного втручання, тривалості перебування у стаціонарі. Підсумкову ціну назве лікар після визначення всіх умов медичної допомоги.

Exit mobile version