Проблеми із простатою: чому вони виникають та як їм запобігти?

Share
Проблеми із простатою: чому вони виникають та як їм запобігти?

Чоловіче здоров’я — доволі складна тема, про яку велика кількість чоловіків соромиться говорити. Втім у багатьох виникають проблеми із нетриманням сечі, неприємні відчуття в області паху тощо. Саме в таких випадках рекомендується приділити велику увагу здоров’ю, пройшовши спеціальне медичне обстеження. Не варто забувати, що чоловіче здоров’я дуже сильно потерпає від шкідливих звичок. Саме тому краще від них відмовитись, приймати вітаміни та загалом дотримуватись принципів здорового образу життя.

Найпоширеніші проблеми з простатою

Захворювання залози можуть виникати з різних причин, але в основному пов’язані зі змінами в самій простаті або в гормональному рівні. Найбільш поширеними проблемами є:

  • простатит — запалення залози, яке може бути гострим або хронічним. Причиною можуть стати бактерії чи інші чинники;
  • гіперплазія простати — збільшення розміру, що може призвести до стиснення сечових шляхів і ускладнити відходження сечі;
  • рак простати — доброякісна пухлина, яка розвивається в тканинах залози;
  • еректильна дисфункція — проблеми з ерекцією, які можуть бути пов’язані з простатою та гормональними змінами.
  • проблеми з сечовипусканням — наприклад, висока інтенсивність, біль під час сечовиділення або затримка сечі.

Чоловіки після 50 років мають більший ризик розвитку проблем з простатою. Але насправді вони можуть виникати у будь-якому віці. Саме тому рекомендується регулярно проходити обстеження в уролога та вести здоровий спосіб життя, що дозволить зменшити ризик виникнення серйозних наслідків.

Причини та найпоширеніші симптоми

Загалом проблеми із простатою можуть виникати з різних причин. Найчастіше впливає вік. Більшість чоловіків відчувають перші ознаки проблем з простатою після 50 років. Втім не варто забувати, що навіть молодий вік не є запорукою ідеального здоров’я. Чималий вплив має й генетика, оскільки якщо в родині у чоловіків вже були проблеми з простатою, то вони можуть виникати й у нащадків.

Нерідко виникнення проблем з чоловічим здоров’ям тісно пов’язане з неправильним харчуванням. Якщо чоловік зловживає стравами, які містять велику кількість жирів, їсть багато червоного м’яса, — підвищується ризик виникнення простатиту та інших захворювань.

Інфекції сечової системи можуть призвести до запалення простати. Мають негативний вплив і різні медичні проблеми на кшталт діабету, серцево-судинних захворювань, ожиріння тощо. Чималий вплив має надмірна або навпаки недостатня сексуальна активність, що спричиняє проблеми з чоловічим здоров’ям.

Симптоми проблем з простатою можуть бути різними, оскільки залежать від конкретного захворювання. Втім серед найпоширеніших симптомів можна виділити:

  • часте та болісне сечовиділення;
  • біль в області променевого відділу, який може поширюватися до спини чи стегон;
  • проблеми з ерекцією;
  • часті болі від еякуляції;
  • кров в сечі тощо.

Якщо ви помічаєте будь-які з цих проявів, важливо звернутися до лікаря для професійної консультації та діагностики. Необхідність лікування залежатиме від конкретної причини симптомів та індивідуальної медичної історії.

Як уникнути проблем із захворюваннями простати?

Не варто чекати, коли вищеописані симптоми з’являться у вашому житті. Слід вжити різних профілактичних заходів, дія яких буде направлена на недопущення розвитку небезпечних захворювань.

Варто стежити за правильним харчуванням. Щоденний раціон має бути багатим на фрукти, овочі, злаки, горіхи, насіння. В той самий час треба обмежити вживання жирних та смажених страв, надаючи перевагу тушкуванню та запіканню у духовці. Кількість солодкого також бажано зменшити.

Паралельно з правильним харчуванням слід вживати харчові добавки на кшталт комплексу для підтримки функції простати, який завдяки своєму складу сприяє здоровому потоку сечі, а також дозволяє підтримувати функції передміхурової зони.

Не варто забувати й про активний спосіб життя. Ви можете обрати заняття до душі: щодня активно гуляти, бігати, плавати, кататись на велосипеді, займатись фізичними вправами тощо. Спеціалісти рекомендують приділяти щодня до пів години часу фізичній активності. Також варто відмовитись від поганих звичок: паління та вживання алкоголю. Профілактикою проблем із простатою може стати регулярне сексуальне життя.

Вам также понравится...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

CAPTCHA