Як підтримати свій імунітет цієї весни

Share
Як підтримати свій імунітет цієї весни

Перше весняне тепло вже прийшло, втім наша імунна система після тривалих холодів і сірих днів все ще потребує особливої турботи. Якщо ви хочете насолоджуватись новою порою року на повну, варто знати, як зміцнити своє здоров’я та покращити самопочуття. На допомогу прийде наш матеріал, в якому ми підібрали найкращі поради.

Забезпечте достатній відпочинок

Одним з найкращих способів зміцнити імунну систему є можливість висипатися щодня. Кожна доросла людина має спати щонайменше сім годин на день для того, щоб добре себе почувати. Повноцінний сон необхідний організму для повного відновлення, а також підтримки здорової імунної функції. Саме тому не варто нехтувати сном ввечері, і своєчасно планувати свій відпочинок. Якщо ви маєте проблеми зі сном, рекомендується дотримуватись режиму дня, багато гуляти, добре провітрювати кімнату та відмовитись від використання гаджетів у вечірній час.

Дотримуйтесь збалансованої дієти

Насправді дієта відіграє важливу роль у підтримці загального здоров’я, тож має і свій вплив на роботу імунної системи. Рекомендується дотримуватись збалансованого харчування, вживаючи щодня фрукти, овочі, цільні зерна та нежирні білки. Таким чином ви зможете забезпечити свій організм всіма необхідними поживними речовинами, що підтримають його здоров’я.

Натомість рекомендується уникати обробленої їжі, солодких напоїв, а також надмірної кількості алкоголю. Всі ці продукти та напої можуть послабити функції імунної системи. Намагайтесь харчуватись повноцінно та не забувайте про обов’язкові триразові вживання їжі.

Пам’ятайте про гідратацію

Вживання достатньої кількості води підтримує імунну систему. Оптимальний рівень гідратації дозволяє виводити токсини з організму, а також підтримувати належне функціонування органів. Загалом рекомендується щодня споживати не менше 8-10 склянок (сюди можна враховувати й всі напої та рідкі страви). Крім того, для достатньої гідратації рекомендується споживати кавун та огірки.

Вживайте харчові добавки

Навіть правильне харчування не завжди дозволяє повноцінно забезпечити організм всіма необхідними поживними речовинами. В таких випадках на допомогу можуть прийти спеціальні харчові добавки. Рідкий концентрат GSE містить екстракт насіння грейпфрута, а також вітамін С, глюкозиди та жирні кислоти. Такий комплекс сприяє підтримці імунітету, а також ефективно протидіє вірусним захворюванням.

Загалом для підтримки імунітету важливе значення мають:

  • вітамін С — сприяє підвищенню вироблення антитіл, а також функціонуванню лейкоцитів, які борються з інфекціями;
  • вітамін D — підтримує роботу імунної системи, а також зменшує запалення;
  • вітамін Е — сприяє боротьбі з вірусами та бактеріями, протидіє запальним процесам в організмі;
  • цинк — важливий для підтримки функціонування лейкоцитів, а також запобігає поширенню інфекції;
  • селен — має антиоксидантні властивості, тому ідеально покращує роботу імунітету.

Перед вживанням будь-яких харчових добавок варто отримати консультацію лікаря. Він призначить оптимальну схему вживання та порадить найкращі варіанти

Навчіться керувати своїм стресом

Сильно послабити імунну систему може стрес. Саме він призводить до розвитку різноманітних хвороб. Тому важливо навчитись керувати стресом. Для цього ви можете використовувати будь-які практики. Наприклад, медитація або глибоке дихання дозволять вам трішки розслабитися та подбати про себе.

Не намагайтесь встигати все й одразу. Завжди залишайте для себе час на відпочинок. Не слід забувати, що перенавантаження — як фізичне, так і моральне — може пошкодити ваше здоров’я та призвести до сумних наслідків.

Регулярно займайтеся спортом

Регулярні фізичні вправи — чудова можливість зміцнити імунну систему. Таким чином ви зможете покращити кровообіг, знизити стрес та підняти настрій. Рекомендується щодня приділяти по 30 хвилин на виконання фізичних вправ середньої інтенсивності. Не варто лінуватися, адже регулярна активність дійсно покращує ваше самопочуття.

Відмовтесь від поганих звичок

Якщо ви хочете подбати про свою імунну систему, обов’язково подумайте про те, щоб перестати палити та вживати алкоголь. Такі звички призводять до проблем зі здоров’ям та погіршують ваш імунітет.

Вам также понравится...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

CAPTCHA