Замовлення довідки про несудимість для виїзду за кордон

Share
Замовлення довідки про несудимість для виїзду за кордон

Українцям, які планують працювати, виїжджати на ПМП, навчатися, проходити медичне лікування тощо часто потрібна довідка про несудимість з МВС (Поліції) в Україні. Що потрібно для її оформлення, коли саме вона потрібна, та в яких ситуаціях вона не допоможе виїхати з України, читайте далі.

Що потрібно для замовлення довідки про несудимість

Все просто — звернутися до перевіреного бюро перекладів, проконсультуватися та надати документи, потрібні для оформлення довідки. Це швидше, ніж звертатися до підрозділу МВС. Також вам не доведеться  чекати в чергах і дасть гарантію, що довідка буде надана вчасно, максимально швидко.

Довідка про несудимістьДля того, щоб отримати документ, потрібні наступні: 

 • копії всіх сторінок паспорта з даними;
 • копія документа, що засвідчує зміну прізвища чи імені (якщо була);
 • копія паспорта з перекладом  (для нерезидентів України).

Звісно, всі ці документи мають бути дійсні та легальні, правильно оформлені і без помилок.

В умовах воєнного стану терміново замовити довідку про несудимість проблематично. Але професійні перекладацькі бюро прикладають максимум зусиль, щоб процедура пройшла дійсно швидко. Звісно, звернення до перекладацького бюро — найкращий варіант, ніж похід у підрозділ МВС, де терміново такі документи аж ніяк не оформлюють (і навіть не прикладають до цього зусиль).

Авторитетні бюро перекладів пропонують низку важливих послуг, які в 90% випадках знадобляться при замовленні довідки про несудимість для виїзду за кордон. Тому в одному місці можна зразу отримати і довідку, і термінові переклади документів, проставлення апостиля, консульську легалізацію, нотаріальне завірення перекладів документів.

Що потрібно пам’ятати щодо довідки про несудимість

Цей документ є офіційним та видається відповідною держструктурою (Міністерством Внутрішніх Справ України). Він необхідний, щоб підтвердити, що людина не:

 • мала кримінальної та інших відповідальності;
 • розшукується в Україні;
 • мала судимості за вчинення злочинних діянь.

Особа, яка зробила запит, може оформити довідку про несудимість незалежно від місця перебування. Довідку оформляють на відповідному бланку з певними ступенями захисту від фальшування. 

З серпня 2012 року ці офіційні документи стали оформлятися за оновленою формою. Так, заповнюється довідка про відсутність судимості на простому білому аркуші формату А5. Не вказується установа/організація, куди папір надаватиметься. Обов’язково довідка має номер документа, серію, особливий захист від фальсифікації.

отримання довідки про несудимістьТакож виділяють 2 типи довідок про несудимість:

 1. Для виїзду за межі України. вони включають апостиль та, за необхідності, переклад документа, завірений нотаріусом. 
 2. Для використання на території України. Легалізація не потрібна, документ можна відразу подавати у необхідний орган.

Також довідки відрізняються за строками дії. Для виїзду за кордон вони будуть дійсні 90 днів, для користування в межах України — протягом 30 днів.

Для отримання довідки про несудимість потрібно звернутися до регіонального підрозділу МВС України. Саме в цьому органі підтверджують або спростовують судимість у конкретної особи.

У яких випадках потрібна довідка про несудимість

Документ потрібен при оформленні:

 • громадянства іншої країни;
 • документів на працевлаштування в іншій країні;
 • в деяких країнах для отримання дозволу  на проживання (чи продовження строку його дії);
 • візи до іноземної держави;
 •  
 • документів на опікунство, усиновлення, відкриття дитячого будинку сімейного типу;
 • багатьох інших документів, які можуть знадобитися для легального перебування та проживання на території іншої країни.

У яких випадках довідка про несудимість не допоможе при виїзді за кордон

експерти у перекладахЩоб уникнути непередбачуваних обставин при перетині кордону, краще за все одразу отримати довідку про відсутність (чи наявність) непогашеної судимості або обмежень, передбачених чинним законодавством України. 

Є перелік ситуацій, які обмежують українців в рамках права перетину кордону. Шукати актуальну інформацію про них потрібно у Законі України № 3857 від 21 січня 1994 року «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України».

На момент написання цього матеріалу українець не має права виїжджати за межі України, якщо щодо нього в рамках кримінального чи іншого провадження застосовано запобіжний захід у вигляді заборони покидати Україну. Тобто до моменту закінчення провадження чи скасування обмеження виїхати не вийде.

Також людину не випустять закордон, якщо вона знаходиться у розшуку або ухиляється від конкретних зобов’язань, які були покладені на неї судом. Логічно, що перетнути кордон не вийде, якщо людина перебуває під адміністративним наглядом поліції. До моменту скасування цих обмежень у законному порядку громадянина України просто не пропустять через КПП на кордоні.

Вам также понравится...