Як працює датчик диму

Share
Як працює датчик диму

Датчики диму прийшли на зміну класичним тепловим детекторам, які виявляли осередок загоряння надто пізно. Виявлення пожежі на етапі тління з появою диму значно підвищило ефективність гасіння. Широкий вибір датчиків диму представлений у каталозі інтернет-магазину Z-Wave Україна: https://z-wave.com.ua/ua/g20744725-umnye-datchiki-dyma.

Особливості роботи автономних датчиків диму

Датчики автономного типу належать до категорії точкового оптико-електронного обладнання. Конструктивні особливості дозволяють проводити установку без підключення виносних оповіщувачів та зовнішнього живлення.

Автономний датчик диму спрацьовує в ситуації, коли вміст частинок продуктів горіння в повітрі перевищує задану в налаштуваннях норму. Крім елемента виявлення димових частинок датчик має світловий оповіщувач та джерело живлення.

Принцип роботи адресно-аналогових та аналогових датчиків диму

Варто зазначити, що адресно-аналогові датчики диму на даний момент є найбільш технологічними. Вони здатні виявляти частинки продуктів піролізу навіть за їх незначної концентрації. За рахунок підключення до адресно-аналогової системи датчик постійно контролює зміни параметрів повітря, при цьому відстежує динаміку розвитку пожежі, що виключає помилкові спрацьовування. Безперечна перевага адресно-аналогових датчиків диму — швидкість спрацьовування, що робить їх незамінними на віддалених об’єктах.

Адресні датчики диму мають простішу конструкцію, але також ефективно визначають факт і місце займання. Такі датчики частіше вбудовують у системи автоматичного пожежогасіння.

Конструктивно являють собою традиційні детектори середньої та високої чутливості. Ознаки займання визначаються за допомогою аналізу оптичної щільності повітря.

Переваги лінійних датчиків диму

Дана категорія датчиків диму використовується у приміщеннях та спорудах великої площі. Конструктивно лінійний датчик диму складається з випромінювача і приймача, що дозволяє йому створювати активний інфрачервоний бар’єр, який блокує шлях потоку диму. При згасанні сигналу відбувається спрацьовування датчика.

Лінійні датчики диму мають чимало переваг, зокрема, зона їх контролю сягає 150 м. Крім того, один лінійний датчик здатний замінити собою кілька точкових, що знижує витрати на монтаж та обслуговування.

Вам также понравится...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

CAPTCHA